9 Nisan 2010 Cuma

erken boşalan erkekler ne yapmalı ?


Cinsel ilişki sırasında, meninin vaktinden önce boşalmasına verilen isimdir. Halk arasında erken boşalma. Tıp dilinde ise ejakulasyon denir. Nedeni çoğunlukla ruhsaldır. Tedaviye sinirleri dinlendirmek, açık havada dolaşmak, sabah akşam ılık banyo yapmak ve hazmı kolay şeyler yemekle başlanır.

Erken Boşalma Tedavileri ve Öneriler
Yüzyılımızın başında dünyanın en önde gelen cinsel bilimcisi olan Havelock ELLIS?in yaşamı boyunca erken boşalma sorunundan kurtulamadığını bilirsek, tedavinin ne denli anlamlı bir süreç olduğunu da görebiliriz.

Erkeklerin boşalmayı kontrol etmeleri tıpkı bisiklete binmek gibidir, öğrenene kadar sıkıntı çekerler ama bir kez öğrendiler mi bir daha unutmazlar
Sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye erkekler yönlendirilmelidir. Böylece çiftler arasındaki yakınlık en yüksek düzeye çıkar ve bu yakınlık süreklilik kazanır. Örneğin buz pateniyle dans ederken, buz pistini sınırlayan hiçbir başlangıç ve varılacak son nokta veya bir işaret yoktur. Çiftler özgürce dans ederler. Öemli olan o anı yaşamaktır. Cinsellikte de önemli olan son noktayı düşünmeden telaşsız bir şekilde şimdiye ve duygularımıza yoğunlaşmaktır. Ayrıca yoğunlaşırken bedenimizin serbestçe hareket etmesine olanak tanırsak, cinsellik doğal bir şekilde gerçekleşir. Aksi taktirde “nasıl cinsel birleşme olmalıdır” kavramını tanımlayan toplumun genelinde kabul görmüş cinsel mitlere uygun bir şekilde hareket edersek, ani bir boşalma kaçınılmaz olacaktır. Boşalma bir ateşleme mekanizmasıdır. Ateşleme başladığı zaman hiç kimse hiçbir onu durduramaz, bastıramaz, geciktiremez, denetim altında tutamaz. Yapılması gereken şey, ateşlenme noktasına gelmeden sistemi yavaşlatmak, durdurmak veya kontrol altına almaktır. Bu nedenle erken boşalmanın tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişiyi telaşsız bir birleşmenin getireceği sonsuz yakınlık duygusuna ulaştırmak, zamansız bir şekilde cinsel birleşme becerisini ve kalıcı olarak boşalma refleksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esas olmalıdır. Erkeğin ne kadar sürede boşaldığından çok, boşalmanın istendiği zamanda olması için; düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam edilmeli, aşırı heyecanlanıldığında sakinleşene kadar beklenmeli ya da yavaşlamalı ve sakinleştikten sonra yeniden cinsel aktiviteye başlanmalıdır. Bu sayede cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istemeden doruğa ulaşılan o noktadan uzak durma öğrenilebilir. Ama bu süreç içinde boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken “sabırsız” olunmamalıdır. Çünkü önemli olan heyecan düzeyi arttığında geri çekilmek gerektiğini anımsamaktır. Erken geri çekilmek, geç kalmış olmaktan her zaman daha iyidir. Boşalmayı kontrol etmeyi değil, boşalmanın istem dışı bir şekilde gerçekleştiği kaçınılmazlık noktasına ulaşmamak için heyecan düzeyimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Bu durum üzerinde şelale bulunan bir ırmakta kayıkta kürek çeken bir kişiye benzetilebilir. Tecrübeli kayıkçı ırmağın durgun sularında kalır, şelaleye fazla yaklaşmaz. Tecrübesiz kayıkçı şelaleye fazla yaklaşırsa kayığın üzerindeki kontrolünü tamamıyla yitirebilir. Eğer kayıkçı şelaleyi aşmayı amaçlamıyorsa yani henüz boşalıp orgazm olmak istemiyorsa, deneyimleri ona, ırmağın durgun sularında kalmayı yani heyecan seviyesini kontrol etmeyi öğretecektir. Bu yöntemin, heyecan seviyesini kontrol etme yeteneğini ortaya çıkarıp geliştirebilmek için cinsel aktivitenin yeterince uzatılmasına olanak tanır.
Yapılan araştırmalarda erken boşalan erkeklerin belli karakteristik özellikler taşıdığı görülmüştür. İşte erken boşalan erkeklerin ortak özellikleri:

* Erken Boşalan Erkekler; Hızlı yemek yerler
* Erken Boşalan Erkekler; Hızlı araba kullanırlar
* Erken Boşalan Erkekler; Her konuda aceleci davranırlar
* Erken Boşalan Erkekler; Çabuk sinirlenirler
* Erken Boşalan Erkekler; Kontrolsüz davranışları vardır
* Erken Boşalan Erkekler; Ya çok çabuk güvenirler ya da güven duymada zorlanırlar
* Erken Boşalan Erkekler; Kaygılı ruh halleri vardır
* Erken Boşalan Erkekler; Çocukluklarında babalarıyla sorunları vardır
* Erken Boşalan Erkekler; Çocukluklarında yataklarını ıslatmışlardır
* Erken Boşalan Erkekler; Genellikle eğitim düzeyleri yüksektir
* Erken Boşalan Erkekler; A tipi kişilik yapısına sahiptirler. Yani rekabetçi, sosyal alanda ve mesleğinde hırslı, dakik, güçlü ve etkileyici, sabırsız, aynı anda birkaç iş yapmayı seven, insanlara ve olaylara çabuk sinirlenen, onaylanmayı bekleyen, sorunlu bir dinlenme tarzı olan, daima telaşlı, ev ve iş dışında çok az ilgi alanı olan, duygularını saklayan, kendini ve başkalarını işlerini bitirmeye zorlayan vb. özellikleri vardır.

4 yorum:

 1. Erotikshop90 Süper Mega Kampanya

  ErotikShop, Geciktirici Sprey, Penis Büyütücü Hap, SexShop, Realistik Manken,

  http://www.erotikshop90.com

  GSM: 0535 429 46 01

  GSM: 0543 664 70 81

  YanıtlaSil
 2. Erosmedikal'deki geciktirici sprey

  bu soruna çözüm getiriyor.

  http://www.erosmedikal.com/7-geciktiriciler

  tel:0 212 2208464

  YanıtlaSil
 3. Erotik Shop, Geciktirici Sprey, Penis Büyütücü Hap, Sex Shop, Realistik Manken,

  Türkiyenin en kaliteli, çeşidin çok olduğu erotikshop sitesi, erotik marketin adresi, her türlü zevk ürünleri, aletleri bulunur. GSM:0535 429 46 01 GSM:0543 664 70 81

  http://www.erotikshop90.com

  YanıtlaSil
 4. Merhaba nasılsınız. 40 yaşındayım ve İstanbul’da yaşıyorum. Yakışıklı, ne istediğini ve okumayı seven anlayışlı bir beyim. Yaşıma uygun elit bakımlı tesettürlü türbanlı hanımlarla tanışmak isterim. Eklerseniz sevinirim…. MSN: ahmetbey_istanbul@hotmail.com

  YanıtlaSil